Kuvaus
Erinomainen ratkaisu pienempien aluekokonaisuuksien hiekoitussepelin -tai lämmityshakkeen varastointiin.
Seinäkorkeus: 3,0m +120cm
Kokonaiskorkeus: 4,2m +120cm betonileegosokkeli
Korkein sisäkorkeus: 4m +120cm
Lumikuorma 1,75kN/m2
Hallin pääväri: Tummanharmaa, punamullan punainen tmv. vakioväri.
Hinta sisältää ladottavia 600mm leveitä betonileegoja korkeudeltaan 120cm
Lisävarusteet:
– Tässä hiekkahallissa on lisävarusteena kolme vaakarautaa sekä pitkillä seinillä että päätyseinässä joihin voi esimerkiksi asentaa filmivanerit tms suojat pressuseinää suojaamaan ja ottamaan vastaan mahdollisen sisälle, betonimuurin yli nousevan materiaalin pintapaineen.
(Sokkeli ja seinäkorkeutta on lisättävissä tarvittaessa, mutta käytännössä kippauskorkeus 8m. syvässä hallissa yleensä riittää, jos on kalustoa millä ”lastausvaiheessa” työntää materiaalin hallin perälle)
Hiekka / Hakehallin voi tilata myös pelkkänä hallitoimituksena ja asentaa betonileegojen sijaan muun tyyppisen, (esim. siiloelementtien) riittävän massiivisen betoniseinän päälle. Pyydä tarjous oman tarpeen mukaisesta kokonaisuudesta!
Toimitamme halleja myös käyttövalmiiksi asennettuina. Pyydä tarjous!