Mistä tietää, että pressuhalli toimii käytännössä? Parhaiten sen kertovat asiakkaat, jotka ovat käyttäneet hallia omassa arjessaan jo vuosien ajan.
Landtek-pressuhalleja hyödynnetään monenlaisiin tarpeisiin. Asiakkaidemme kokemuksissa korostuvat hallien toimivuus, jämäkkä rakenne ja Suomen vaihtelevissa sääolosuhteissa pärjääminen. Myös helppo tilaaminen ja sujuvat toimitukset ovat saaneet kiitosta.
Lue asiakkaidemme omakohtaiset kokemukset ja tutustu siihen, miten Landtek-pressuhallit ovat palvelleet erilaisissa käyttötarkoituksissa.
Lumet tulevat katolta itsekseen alas
“Olin nähnyt Landteik pressuhalleja useammassakin messutapahtumassa ja sitä kautta tutustunut niihin. Hankin sitten Landtekin hallin kokoa 8x10m. Se on ollut käytössä keväästä 2016 asti eikä näy kulumisen jälkiä. Hallini on traktorin ja kaivurin säilystyshallina ja toimii tässä käyttötarkoituksessa oikein hyvin. Kertaakaan en ole joutunut pudottamaan lumia katolta, ne tulevat sieltä ihan itsekseen alas.”
- Heikki Lautala
Landtek -hallit erottuvat edukseen
“Löysin Landtekin tuotteet netistä ja ne erosivat edukseen muista vastaavanlaisista ratkaisuista. Seinäkorkeus oli parempi kuin muissa ja se oli pystysuora eikä kaareva. Konehallina toimiva ratkaisu on mitoiltaan 10x14m ja se vastasi täysin odotuksiani. Ostaminen oli helppoa, toimitus tuli ajallaan enkä keksi mitään parannusehdotuksia.”
- Jukka Piirala
Ostaisin uudelleenkin
“Tilasin Landtekin 4x10m pressuhallin muutama vuosi sitten, kun tutustuin yritykseen ja tuotteisiin Venemessuilla. Päätin hakkia itselleni hallin moottoriveneen varastointia varten. Se on palvellut kyseisessä käyttötarkoituksessa meren rannassa erittäin hyvin ja kestänyt tuiskut ja tuulet. Ostaisin ilman muuta uudelleenkin ja olenkin tutuille kehunut tuotetta”.
- Aaro Paakkola
Tunnen pressuhallit - ja voin suositella
”Minulle pressuhallit olivat entuudestaan tuttuja ja tiesin, että rungon on oltava lujaa tekoa jotta se kestää Suomen sääolosuhteet, etenkin painavan lumen. Tilasin 4x8m venevajaksi. Tilaus oli helppo ja toimitus tuli ajallaan. Kasauksessakaan ei ollut mitään ongelmia. Ostaisin uudelleen Landekilta”
- Tapio Miettunen
Kävin tutustumassa pressuhalleihin Iittalassa“Ostin 6×12 pressuhallin viime vuonna asuntoauton säilytyshalliksi. Huomasin Tampereelta tullessani Iittalassa kasatut pressuhallit ja kävin tutustumassa. Soittelin myöhemmin ja tilaisin hallin. Hallia ei ole tarvinnut huoltaa. Rakenne tuntuu jämäkältä ja lumet putoavat kätevästi itsestään pois katolta. Fisksusti tehty halli.”
- Eino Autio
Asiakkaidemme kokemukset kertovat, miten monenlaisiin tarpeisiin Landtek-pressuhallit sopivat ja millaista hyötyä niistä on arjen käytössä.
Kun etsit suojaa koneille, veneelle tai asuntoautolle, tutustu hallivaihtoehtoihimme ja löydä omaan käyttöösi sopiva ratkaisu. Ota yhteyttä, niin autamme sinua löytämään tarpeisiisi sopivan pressuhallin.

